CRCW02012M20FNED
Mfr.Part #
CRCW02012M20FNED
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
RES SMD 2.2M OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
2.2 MOhms
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%